Başarı Atlası Başarı Atlası

Güncel yayın yıldızı Line Online TV nedir?

Online TV (ya da Web TV) nedir?

Online TV, geleneksel bir TV kanalı gibi çalışan dijital bir araçtır, ancak yalnızca internette görüntülenir ve özellikle bu dijital formata göre programlaması yaptırılır. Bir Web TV, internetteki oynatıcı tarafından bir sunucudan videonun izleyicisine verinin izleyiciye aktarılmasına dayanan video akış özellikleri aracılığıyla iletilir. Canlı videoların veya kaydedilmiş programların aktarılmasına izin verir ve ihtiyaca göre iki formu birleştirebilirsiniz.

Bir Online TV Kurmanın Avantajları

Bu formatın geleneksel bir televizyon kanalına kıyasla sunduğu avantajlar nedeniyle bu tür bir çevrimiçi kaynak arayışı artmaktadır. Bazı önemli avantajları şu şekildedir:

  • Farklı tarzlarda olabilen programlama içeriği seçimine ilişkin esneklik
  • Akıllı telefonlar, bilgisayarlar veya tabletler gibi farklı platformlardan ve her yerden erişim kolaylığı. Yayını izlemek için sabit bir internet bağlantınız olması yeterlidir.
  • İzleyicilerin tercihlerine göre segmentasyon imkânı. Çevrimiçi bir hizmet olduğu için bu segmentasyon, çevrimiçi olmayan hizmetlere göre kolaylaştırılır ve izleyiciye programlarını seçerken daha fazla özgürlük verir.
  • Dijital pazarın (dijital reklam, online reklam) büyümesi, bu tür çevrimiçi hizmet arayışının gittikçe artmasını sağlıyor. İnternet üzerinden sunulan hizmet ve araçlara sahip olma olasılığı, geleneksel hizmetler yerine dijital hizmetleri tercih eden kullanıcıları çekmektedir.

Bir Online TV (Web TV) nasıl çalışır?

  • Bir web TV kanalının programı, sahibi veya yöneticileri tarafından önceden seçilmiştir. Bu içerikleri görüntülemenin iki yolu vardır, bunlar: canlı video aktarımı ve kaydedilmiş video akışı. Seçim esas olarak online TV’nizin amacına bağlıdır.
  • Bir web TV’sinin nasıl kurulacağını ve gerekli gereksinimlerin neler olduğunu ayrıntılı olarak öğrenmek için Line Medya Grubu ekibimiz ile iletişime geçebilir ve en detaylı bilgileri öğrenebilirsiniz.

Canlı video akışı ile web TV nedir?

Canlı programlama ile bir web TV oluşturmak mümkündür, böylece istediğiniz zaman görüntülenen normal kaydedilmiş program, canlı video akışını başlatmak için durdurulabilir.

Video akışı kaydedilmiş web TV nedir?

Kaydedilen video akışının iki çeşidi vardır: istek üzerine veya oynatma listesi. Her iki seçenekte de canlı modun aksine yalnızca önceden kaydedilmiş videolar oynatılır. Aradaki fark, istek üzerine seçeneğinde, adından da anlaşılacağı gibi, izleyicinin hangi programlamayı izleyeceğini seçmesidir. Bir örnek, kullanıcının hangi videoyu izleyeceğini seçtiği YouTube sitesidir.