PODCAST

Podcast Nedir, Nasıl Yapılır, Kitlesel Tanıtımdaki Etkisi

Podcast Nedir?

Podcast, web üzerinde ses yayını biçimidir. Hareket halindeyken, ofise giderken ve hatta çalışırken bile dinlenebilir. Bir video veya blog yazısı gibi hedef kitlenizin tüm ilgisini çekmesini gerektirmeyen bir içerik ortamıdır.

Günümüzde oldukça popüler haline gelen podcast’ler, araştırmalara göre düzenli dinleyen insanların günde 5 saat dinlediğini göstermekte. Bu da kitlesel tanıtımlarda yeni bir dijital kanalın ortaya çıktığının bir göstergesi olmuştur.

Daha fazla insan podcast'leri dinledikçe, daha fazla işletme sahibi potansiyelini görmeye başladı. Dolayısıyla, bir podcast'i nasıl başlatacağınızı merak ediyorsanız, önce ne tür bir podcast oluşturacağınıza karar vermeniz gerekecektir.

Podcast Türleri

1. Röportaj Podcast

Bu podcast tarzı, bir veya iki sunucunun her bölümde farklı konuklarla röportaj yaptığı yerdir. Bu popüler bir formattır çünkü her zaman çok fazla zemin çalışması gerektirmez. Hazırlık genellikle görüşülen kişiyi araştırmayı ve sorulacak bir soru listesi oluşturmayı içerir.

2. Solo Podcast

Bir podcast'i nasıl başlatacağınızı merak ediyorsanız, bu sizin için en iyi podcast formatlarından biri olabilir. Bu podcast'ler tipik olarak, gösteriyi yürüten bir kişi (siz) ile bir monolog olarak sunulur.

Tek kişilik podcast içerikleri fikir temelli, haberle ilgili, Soru / Cevap veya bir kişi tarafından iletilebilen başka herhangi bir stil olabilir. Teknik açıdan bakıldığında, bu kolay bir podcasttir çünkü tek ihtiyacınız olan sesiniz, bir podcast'in nasıl kaydedileceğini bilmek ve konuşulacak bir konu.

3. Çoklu Podcast

Bu podcasting türünün iki veya daha fazla sunucusu vardır ve bu, tek kişilik bir gösteriden daha dinamik olabilir. Bir podcast'i nasıl başlatacağınızı araştırıyorsanız ve bir iş ortağınız varsa, bu sizin için harika bir seçenek olabilir.

Nasıl Podcast Başlatabilirsiniz?

İzmir ve Ege bölgesinde podcast yapmak istiyorsanız tercihiniz kesinlikle Line Medya grup olmalıdır. Podcast yapma konusunda en iyi İzmir podcast yapım ekiplerine sahip olan Line Medya Grup istediğiniz kalitede sizlere podcast yapabilir.

Tanıtımlarınızı ve reklamlarınızı podcast yolu ile insanlara çok kolay bir şekilde ulaştırabilir ve oradan da yeni bir kitle elde edebilirsiniz. Line Medya Grubu ile hemen iletişime geçmeye başlayın ve bu benzersiz deneyimi hemen yaşamaya başlayın.